Kierownik apteki wyłudzał dopłaty za leki. Wkrótce stanie przed sądem

Kierownik jednej z aptek w Węgorzewie wkrótce odpowie przed sądem za wyłudzenie dopłat za leki. Mężczyzna oszukał Narodowy Fundusz Zdrowia na ponad 37 tys. zł.

Do oszustw doszło w okresie pomiędzy 31 maja 2016 r. a 31 lipca 2017 r. Jerzy W. był zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa. Mężczyzna dysponował drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już karierę zawodową i nie posiadał uprawnień do ich wydawania.

Oskarżony wypełnił 20 recept dla rzekomych sześciu pacjentów łącznie na 337 opakowań leków, których wartość to 39 456,16 zł. W ten sposób wyłudził na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego w Olsztynie kwotę 37 937,89 zł, która została zwrócona aptece w ramach refundacji.

W sprawie przesłuchano wielu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację. Pozwoliło to Prokuratorowi Rejonowemu w Kętrzynie skierować wniosek oskarżenia do Sądu Rejonowego w Giżycku.

Podejrzany nie przyznał się do winy i nie chce składać wyjaśnień. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

dodany 2018-12-10 14:17 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją