Policjanci kontrolują koczowiska bezdomnych

Zima zbliża się wielkimi krokami. Na zewnątrz mróz, w związku z tym giżyccy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia.

Policjanci z Giżycka apelują, aby mieszkańcy nie byli obojętni na los osób bezdomnych, samotnych czy w podeszłym wieku. Coraz niższe temperatury sprawiają, że potrzebujący mogą być narażeni na wychłodzenie organizmu. Aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon.

W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze na bieżąco sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. W tym czasie zagrożeniem życia może być nie tylko niska temperatura, ale też pożar czy zatrucie tlenkiem węgla. Każdego roku policjanci odnotowują liczne przypadki zgonów.

Policjanci pomagają również osobom, które mogą przebywać w miejscach zabronionych, gdzie może wystąpić zagrożenie życia lub zdrowia. Bezdomni, szukając schronienia, nie zwracają uwagi na zły stan techniczny budynków i pustostanów.

Od listopada każdego roku działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca całe województwo warmińsko-mazurskie. Osoby zainteresowane, dzwoniąc pod numer telefonu 800 165 320, mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni i ogrzewalni.

dodany 2018-11-22 11:51 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją